Ciekawostki o Dniu Kobiet

Dzień Kobiet świętowany jest przecież nie od dzisiaj. W związku z tym, że to święto ma taką bogatą historię, zrodziło się już wiele ciekawostek na ten temat. Warto na pewno w tym temacie wspomnieć o Izraelu. W tym państwie Dzień Kobiet obchodzony jest bardzo hucznie każdego roku. A prawda jest taka, że jeszcze kilkanaście lat temu, prawie nikt o tym wyjątkowym dniu nie wiedział. Zmieniło się to dzięki milionom żydowskich emigrantów z państw byłego Związku Zawodowego. Najbardziej ten wyjątkowy dzień jest promowany przez rosyjskojęzyczne media izraelskie. 8 marca Tel Awiw staje się miastem bardzo sprzyjającym paniom, np. wiele gabinetów piękności oferuje swoje usługi tego dnia za darmo.

Ciekawostką może być także to, że Dzień Kobiet w Wielkiej Brytanii nie jest zbyt popularny. Oczywiście, Święto Kobiet tego dnia jest obchodzone, ale w o wiele mniejszej skali niż na przykład w Polsce. Interesujące może być to, że Dzień Kobiet oficjalnie jest 8 marca, ale obchodzi się go… 10 marca. Wtedy to w Barking Town Hall na przykład zorganizowano wykłady i wystawy przedstawiające osiągnięcia kobiet od 1910 roku.

Sporo ciekawostek na ten temat zrodziło się w kwestii historii Dnia Kobiet. Na przykład w latach 1913 – 1914 w czasie Międzynarodowego Dnia Kobiet miały miejsce demonstracje antywojenne. To właśnie tego dnia święto to odbyło się po raz pierwszy w Rosji. Wiece odbyły się w ostatnią niedzielę lutego, a według kalendarza gregoriańskiego odbyło się to 8 marca. Tego dnia Święto Kobiet obchodzone było w innych krajach.